Türkiye'nin Müzik Paylaşım Forumu
www.raparsivi.net'e Hoşgeldin.

Foruma Kayıtlıysa lütfen Giriş Yap Yada Yeni Bir kayıt Oluşturup Aramıza Katılmak İstiyorsan Tıkla!

Converselerde indirim !! Sadece 49 TL

Join the forum, it's quick and easy

www.raparsivi.net'e Hoşgeldin.

Foruma Kayıtlıysa lütfen Giriş Yap Yada Yeni Bir kayıt Oluşturup Aramıza Katılmak İstiyorsan Tıkla!

Converselerde indirim !! Sadece 49 TL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şanışer'in Şeyhoya cevabı

231109

Şanışer'in Şeyhoya cevabı Empty Şanışer'in Şeyhoya cevabı

Hırsıyla Deve Güreşi Oynayan Adama !

Merhabalar,
Açıklamamın konusunu sanırım bu piyasayı takip eden bir çok insan tahmin edeiliyordur : SARP DOSYASI

Önceikle belirtmek isterim ki; dün bu resimleri ilk gördüğümde sadece güldüm , ama bugün bir çok dinleyicim benden bir cevap beklediklerini iletti. Bu yüzden bir açıklama yapma gereği duydum .

Yaşadığımız bu olayda beni en rahatsız eden durum msn adresimin silinmeden yayınlanmasıdır.Niçin msn adresimin yayınlanmasını bu konuşmaların yayınlanmasından daha rahatsız edici bulduğumu düşünüyorsanız hemen söyleyeyim ; artık tecrübe ettim ki , o insandan bu tarz şeyler zaten beklenmelidir.
Emin olun benim de elimde o msn konuşmalarının tamamı , bir cok görsel vs. mevcut. Üstelik ben bunları ilerde koz olarak kullanmak için özellikle print screen falan da yapmadım , tamamı kendi gönderdiği resimler ve bilgisayara otomatik kaydedilen msn konuşma günlükleridir. Lâkin ben bunları istediğim bölümlerini kırpıp yayınlayacak karakterde bir insan değilim,olamam da ...
Ben , bu dallas kıvamındaki çirkin rap ortamında , karakterimi bozmamaya özen göstermek zorundayım , bu yüzden bugün bir diss dinlemek yerine bu açıklamayı okuyorsunuz. İnanın yine ses etmek istemezdim , yeri geldiğinde maddi manevi kapılarımı sonuna dek açtığım insanların attığı disslere dahi ses çıkarmadım , ama beni çirkin gösteren bu konuda suskunluğumu bozmam, beni tanıdığını düşünen dinleyicilerimin yanılmadığını onlara hatırlatmak için yapmam gereken bir şeydi.
Bunu yapabilecegim en saygılı tavırda gerçekleştirmeye çalışıyorum hâlâ.

Gelelim malûm konuşma görüntülerine ; öncelikle yalan savının ve benim kabulumün (ki sebebini açıklayacağım)olduğu bölümleri anlatayım :

# Biz kankaydık,değildik... Ben 2007'de yaptığım bir şarkıda geçirdim "biz kankaydık" lafını.Keşke geçirmeseydim , ama pişmanlığımın sebebi bunun yalan olması değil... Daha iyi açıklamak için üstü kapalı birkaç örnek vermek istiyorum ; ben yakın bulduğum arkadaşlarım için yaptıklarımda bir karşılık aramam. Başka bir insan yapsa çok farklı davranacağım mevzularda yakın bulduğum insanlara çok daha ılıman , çok daha anlayışlı olurum; ki bence birinin bir diğerinin kankası olduğunu hissetme durumu budur. İşte, ben bu hisleri hissedilmemesi gereken bir insana hissetmişim , uzattığım el yanlış bir kişiye aitmiş . Daha açığı , ben o dönemde yakın arkadaş olduğumuzu cidden düşünmüştüm, fakat o beni öyle görmüyormuş ki; 2000de biz 13-14 yaşlarındaydık ,O yaşlarda insanın karşısındaki kişilerin düşüncelerini şimdiki gibi sağlıklı tahlil etmesi mümkün değildi.
Aslında onunla yakın arkadaş olmadığımızı da anladım sonradan , okuduğunuz konuşmaların başından itibaren anlayacağınız üzere tavrım onunla iyi bir arkadaş olmak değil sadece problem yaşamamayı,düşman olmamayı amaçlıyordu .İşte bu yüzdendir ki, 2000'de kankaydık lafının yalan olduğunu söylediğinde onaylayıp geçtim, O bana bunu söyledikten sonra ben son derece gurursuzca "hayır, biz seninle çok iyiydik,yakındık" demezdim , demem.

# G3 mevzusu... G3 yanlış hatırlamıyorsam o şahsın kurmak ya da içinde bulunmak istediği bir oluşumdu. Benim konuyla alakam da vücudumda sözde bir g3 dövmesi bulunduğu dedikodusuyla vuku buldu sanırım . Vücudumda tabiki böyle bir dövme yok ,bildiğim kadarıyla vücuda dövmesi yapılacak bir oluşum bile yok! Ve emin olun birbirimize giydirmeyi bırakıp "çıplak çıplak takılma"ya karar verirse dahi o dövmeyi göremez o şahıs Peki neden ona da "ok" deyip GEÇİŞTİRDİM ? Çünkü, onun sürekli üstüme oynama çabalarına rağmen ben hala birşeyleri en azından bir selam verecek yüzümüzün olması adına ayakta tutmaya çalışıyordum.

Merak ettiğim bir şey var ayrıca, madem çok muzdaripti benim kanka olduğumuzu söylememden , benim o şarkıyı yaptığım dönemlerde niçin sesi çıkmadı ? Sebebi sizce iyi niyet olabilr mi ? Son derece tevazu gösterip, bir şeyleri hala çözmeye çalışan birine tezgah kurup, msn konuşmalarını 'printscreen' yapıp, 5 ay boyunca sinsice elinde koz(!) olarak tutacak karakterdeki bir insan mı ? SANMIYORUM..bunun sebebi , Şanışer ismi o şahsın adıyla beraber anılırken , hiçbir şey üretemediği o dönemlerde benim ona gönderdiğim saygılarla ve taklit polemikleriyle egosunu tatmin edip , bir yandan da üretmeksizin gündemde kalmak olabilir mi peki ? Yorumu size bırakıyorum..

Konuşmalarda yine yapıcı tavrım gereği cevap vermediğim bir diğer konuda , "şimdi elime düştün" olayı... Pardon,kim kimin eline düşüyor?! O şahıs , yanlış hareketleri sonucu , zamanında elde ettiği 'fame'i ve çevresindeki insanları,arkadaşlarını büyük ölçüde yitirip bu şehirde yalnız kaldı. Hatta, gittiğim neredeyse bütün şehirlerdeki parti organizatörleri, ödenen ücretlere ve verilen sözlere rağmen organizasyonlarına gelmeyen bu şahısla bir daha çalışmayı düşünmediklerini söylediler.Nitekim yaptığı bu son yanlış hareketten sonra da , bir çok farklı şehirden organizatörlerin bir daha kesinlikle o şahısla çalışmayacaklarını söylemelerine rağmen ,ben ve ekibim kimsenin ekmeğiyle oynamayı aklımızın ucundan bile geçirmediğimiz için , bu durumun bir ikili anlaşmazlık odugunu ve ticari mevzulara etki etmemesi gerektiğini,bunun bzim etik duruşumuza ters olduğunu belirttik. Hal buyken , "Kim kimin eline düşüyor?"

Olayımızın patlak vermesinin kilit noktası, Berk"Beta"Bayındır'ın 'Dokuz' klibinde yer almam olmalı , bu da beni üzen ayrı bir nokta. Çünkü, eğlencenin ön planda olduğu iğneliyici bir klipten bahsediyoruz , o şahsın da aynı Beta gibi mizah öğeleri içeren bir tarzı var ve mizah yapan bir insanın mizahla eleştirildiğinde karalamayla(!) cevap verme çabası gerçekten düşündürücü... Örnek tepki, sanırım yine Beta'nın 'Pişti' klibindeki hayko cepkin tiplemesine Hayko Cepkin'in gülerek ve elini sıkarak vermiş olduğu tepkidir.

Eğer konu rap müzikse , hoşnutsuzluklar rap ile dile getirilmelidir.Myspace dünyanın en çok ziyaretçi alan müzik sitesidir , magazin sitesi değildir.Kirli çarşaflar dökülmek isteniyorsa, bu müzik ile yapılır.
Yoğun bir şekilde hazırladığım albümün üzerine titrediğim bu dönemde keşke bu olay hiç yaşanmasaydı ; bu notepad dosyasının önünde geçirdiğim dakikaları harcamam gereken çok daha ciddi işlerim var. Bu yüzden umarım konu burda kapanır , ama kapanmazsa da o şahıs,böyle ucuz oyunlarla değil, bugün onu dinleyen ve savunan insanların hâlâ var olmasını sağlayan müziğiyle devam ettirmelidir bu işi.. Lâkin devam etmesi , çok istediğim bir şey değil; çünkü o şahsa söyleyecceğim her kelime ona prim vermekte...Yine de böyle bir olay olursa gereken cevap verilir.

Bugüne kadar dinleyicilerimin verdiği enerjiyle elimden gelenin en iyisini yapmaya ve samimi olmaya çalıştım .Bu rap aleminde hem herkesle aramın iyi olmasını, hem de herkesle belli bir mesafede durmayı hedefledim.Ama, bunca çabadan sonra böyle üzücü bir olay sayesinde bu küçük camiada ne kadar yanlış bir insana ne kadar gereksiz tölerans gösterdiğimi anladım.

Emin olun bu yazdıklarımı direk o şahısa anlatmayı tercih ederdim ama muhtemelen o bu yazdıklarımın da işine gelen bölümlerini kırparak myspace sayfasından insanlarla paylaşacaktı; bu yüzden bu yazıyı direk ilk ağızdan , benim ağzımdan sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.

" Keşke ben bir şeylerr yaparken sen de üretseydin de beraber yükselseydik.. Üretememenin verdiği karın ağrısıya böyle işlere girmene gerek kalmazdı o zaman .. "

Bu yazdıklarım sizleri yanıltmasın , ben hâlâ aynı kişiyim.Yani burnum falan kalkmadı, havalara girmedim. Sadece artık fazla tevazu gösterdiğim için üstüme gelinmesinden bıktım.Son olarak acı bir istatisik paylaşmak istiyorum sizlerle.
Bu şahış bu kadar büyük bir paparazi olayına girmesine ragmen bugün dahi benim 1/4'ümden daha az dinlenmiştir. Bu istatistiği 'printscreen' yapıp yayınlıyorum. Okuma sabrını gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

Saygılar ve sevgiler,
Sarp"Şanışer"PALAUR
RapCash
RapCash
%100 Tam Üye
%100 Tam Üye

Rep gücü : 3228
Başarı Puanı : 1011

http://www.raparsivi.net

Bu yazıyı burda paylaş : reddit
- Similar topics