Türkiye'nin Müzik Paylaşım Forumu
www.raparsivi.net'e Hoşgeldin.

Foruma Kayıtlıysa lütfen Giriş Yap Yada Yeni Bir kayıt Oluşturup Aramıza Katılmak İstiyorsan Tıkla!

Converselerde indirim !! Sadece 49 TL

Join the forum, it's quick and easy

www.raparsivi.net'e Hoşgeldin.

Foruma Kayıtlıysa lütfen Giriş Yap Yada Yeni Bir kayıt Oluşturup Aramıza Katılmak İstiyorsan Tıkla!

Converselerde indirim !! Sadece 49 TL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Hiphop Amerikan Kültürü Değildir" isimli kitap açıklaması

200110

"Hiphop Amerikan Kültürü Değildir" isimli kitap açıklaması Empty "Hiphop Amerikan Kültürü Değildir" isimli kitap açıklaması

Bir kitap bile çıkaramayacaksan... Herkese merhaba, selam kelam gibi klasik kelimelerle başlamayacağım ve çok uzun tutma niyetinde de değilim yazıyı. Çünkü yeterince gereksiz ve uzun kelimelerden oluşan cümleler fazlasıyla dolduruyor Türkçe RAP başlığı altıındaki forumları. Geçtiğimiz hafta Taksim'de bir RAP Partisine gittim ve durum içler acısıydı. Afişte çok sağlam isimler olmasına rağmen partiye yalnızca 30 kişi gelmişti. Bu hafta sonu da yine Asia Connection'un albüm tanıtım partisine gittim sunuculuğunu yapmak üzere ve durum geçen haftakinden farklı değildi. Piyasamızda birisi bandrollü albüm çıkartıyor ama tanıtım partisine bir avuç insan katılıyor. Bu ne büyük rezilliktir. Forumlara karalamaya gelince Türkçe RAP dünyanın ikinci sırasında deniliyor hatta Amerika ile kıyaslanıyor. Sözde bizim üstümüse kimse yok. Bok yok. Senegal'de bile bizden daha iyi bir piyasa var. İnternet başında herkes Armağan Çağlayan, mikrofon başında herkes Tupac kesiliyor. Ama icraat sıfır. ''Hiphop Amerikan Kültürü Değildir'' isimli bir kitap yazdım. Bu ne demektir biliyor musunuz. Bizim piyasamızda artık şarkılar kaydedilmiyor, kitaplar da yazılıyor yani her geçen gün birileri bir basamak daha yükseltiyor bu işi. Ama bunu gören ya da anlamak isteyen yok. Sözün açıkcası şudur; Bu hafta sonu bildiğiniz üzere ''Mahşer Yeri'' isimli bir parti olacak taksimde ve bu partinin geliriyle bahsi geçen kitap basılıp dağıtılacaktır. Eğer ki bu kadar adam toplanıp bu kitabı bastıramıyorska ve bu parti de geçen haftakiler gibi patlarsa kimse daha Türkçe RAP için herşey falan filan demesin. Bi bok içib değil hiçbirşey. Herkes kendi artistliğinin peşinde. Bunu hepimiz bu hafta sonu göreceğiz. Ya da tutun şu işin ucundan , herkes bu yazıyı veya kendi kaleminden benzer yazıyı kendi sayfasından yayımlasın. Parti afişini avatarlarına. Parti tarihini MSN'lerine yazsın da büyük bir ayaklanma olsun. Herkes gelsin bu partiyi de. Hafta sonu gördüğümüz şey ''KİTAP'' olsun. İlk adımı ben atıyorum ; 24 Ocak 2010 ''Mahşer Yeri'' Ben Oradayım!

Radikal'den - Buğra Milat'tan - Dapoet'ten - Rahdan'dan
RapCash
RapCash
%100 Tam Üye
%100 Tam Üye

Rep gücü : 3228
Başarı Puanı : 1011

http://www.raparsivi.net

Bu yazıyı burda paylaş : reddit
- Similar topics